Gashi s’u beson videove të publikuara për rastin Dehari, do përgjegjësi

11 Nëntor 2016 - 00:56      

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi ka komentuar videot e shfaqura nga televizione e portale sonte.

Ai ka thënë se me publikimin e këtyre videove, është duke u tentuar që të vërtetohet diçka para se të dalin rezultatet përfundimtare.

“Në autenticitetin e këtyre videove nuk besojnë as ata që i kanë publikuar dhe as ata që i kanë dhënë ato. Si është e mundshme që ato të dalin nga Drejtoria e Policisë, kur këto kanë qenë në posedim të drejtorit të Policisë Rajonale në Prizren, Nexhmi Krasniqi”, ka thënë Gashi për portalin Koha.net.

Ai ka thënë se nuk kanë pasur qasje në këto video.

“Absolutisht, kurrfarë njohurie nuk kemi pasur askush, dhe për këtë duhet të ketë përgjegjësi dikush se si kanë rrjedhur këto video deri në televizion kur këto do të duheshin të ishin të sigurta, në një dhomë më të sigurt se dhoma e provave në Polici që ishte vjedhë në Policinë e Kosovës. Kjo është lojë jo vetëm me të vdekurin por edhe me të gjallët”, ka thënë Gashi, për Koha.net. “Unë do të kërkoj përgjegjësi prej atyre që e kanë këtë përgjegjësi, por po duket se këta përgjegjësi nuk kanë”, ka shtuar ai.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...