Ukraina nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës

28 Korrik 2016 - 13:01      

Beograd, 28 korrik – Ukraina nuk e ndryshon qëndrimin për Kosovën. Ajo, siç citojnë mediet e Beogradit, nënkryetaren e Qeverisë së Ukrainës, Ivana Klimpush Cincadze, ka thënë se nuk do të njohin pavarësinë e “krahinës jugore të Serbisë”, transmeton Koha.net.

Sipas burimeve serbe, ajo ka thënë për TV N1 se Kievi mbështet formimin e Asociacionit të Komunave Serbe në Kosovë dhe se shpreson të zbatohen marrëveshjet e Brukselit.

“Ukraina ndihet krenare për ushtarët e saj që janë pjesë e KFOR-it në Kosovë, të cilët një kohë të gjatë “ruajnë objektet e shenjta serbe”.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...