Molliqaj e Krasniqi konsiderohen “problematikë” në Burgun e Lipjanit

1 Mars 2016 - 06:43      

Dardan Molliqaj e Frashër Krasniqi, njëri sekretar e tjetri zëdhënës i lëvizjes “Vetëvendosje”, disa ditë pas arrestimit, janë transferuar prej Burgut të Lipjanit në atë të Prizrenit, shkruan sot Koha Ditore.

Kërkesa për transferim, sipas burimeve të “Kohës Ditore”, brenda institucioneve të drejtësisë ka ardhur për shkak se sjellja e tyre është “problematike”.

Autoritet dyshonin se ata gjatë shoqërimit me të burgosur të tjerë po bënin përpjekje të shfaqnin bindjet e tyre dhe të formonin grupime.

Zyrtarisht drejtuesit e këtij institucioni kanë thënë se transformimi i tyre është bërë për shkak të mungesës së hapësirës. (Detajet mund t’i gjeni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...