Franca kërkon terroristin e dyshimtë Abdeslam Salah

15 Nëntor 2015 - 18:32      

Gati 48 orë pas sulmit të tmerrshëm terrorist që ka goditur Francën, hetimet po përparojnë shpejt në Francë dhe Belgjikë.

Hetuesit, sipas informatave që ka e përditshmja “Le Monde” po interesohen sidomos për dy vëllezër francezë që duhet të jenë të implikuar drejtpërsëdrejti në sulm: Njëri nga ta aktualisht është shpallur në kërkim ndërkombëtar, tjetri duhet të ketë vdekur në bulevardin Voltaire.

Policia franceze ka lëshuar një flet arrest për Abdeslam Salah, të cilin e quan shumë të rrezikshëm. Salah është i lindur në Belgjikë. Policia kërkon që kushdo që ka parë atë ta paraqesë në polici.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...