Trudeau: Një BE e fortë i nevojitet gjithë botës

16 Shkurt 2017 - 14:22      

Strasburg, 16 shkurt – Një Bashkim Evropian i fortë është në dobi të mbarë botës, theksoi sot kryeministri kanadez, Justin Trudeau, i cili foli në mbështetje të marrëveshjes për tregtinë e lirë BE-Kanada (CETA) para eurodeputetëve që e miratuan dje këtë traktat të kundërshtuar.

Trudeau, drejtuesi i parë kanadez në detyrë që shkon në Parlamentin Evropian, ka mbështetur këtë marrëveshje që e konsideron si një prej më afatgjatave dhe progresiste në botë.

“Kanadaja e di mirë se një zë evropian efikas në skenën ndërkombëtare nuk është vetëm i preferueshëm, por edhe esencial”, konfirmoi Trudeau, drejtuesi i parë kanadez në detyrë që shkon në Parlamentin Evropian.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...