Tillerson: Washingtoni i gatshëm të bashkëpunojë me Moskën për interesat amerikane

16 Shkurt 2017 - 18:59      

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) janë gati të bashkëpunojë me Moskën nëse kjo i shërben interesave amerikane, deklaroi sot sekretari i Shtetit, Rex Tillerson në përfundim të takimit me homologun e tij rus, Serguei Lavrov në kuadër të Samitit G20 në Bon.

“SHBA synon të bashkëpunojë me Rusinë në fusha që kanë përfitim për popullin amerikan”, deklaroi Tillerson, që i kërkoi gjithashtu Moskës të respektojë marrëveshjet e Minskut dhe të kontribuojë në uljen e dhunës në Ukrainë. 

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...