Zbulohet mënyra se si u vra gjysmë-vëllai i diktatorit Kim Jong-un

16 Shkurt 2017 - 10:31      

Një “vrasëse” është mashtruar nga “shoqëria” për të vrarë gjysmë-vëllanë e Kim Jong-un. Ata i kanë thënë femrës së dyshuar që në formë shakaje t’ia vendoste në fytyrë pallomën e helmuar, raporton Daily Mail.

28-vjeçarja e arrestuar në lidhje me vdekjen e Kim Jong-nam besohet se i ka thënë policisë se ishte braktisur nga shoqëria me të cilën ajo ishte në “pushime” në Kuala Lumpur, pasi kishte vendosur toksinë në fytyrën e gjysmë-vëllait të diktatorit të Koresë Veriore, transmeton Koha.net.

Doan Thi Huong nga Vietnami, dyshohet se ka vrarë gjysmë-vëllanë e diktatorit. Ajo është kapur në kamerat e sigurisë derisa kishte doreza të zeza.

Burime brenda policisë kanë thënë se Doan, që mund të jetë emër i rremë – u ka thënë zyrtarëve policorë se një grua dhe katër burra e kishin bindur që të bënte shaka me Kimin duke ia vendosur pallomën në fytyrë, ndërsa ka thënë se nuk kishte qëllim vrasjen apo lëndimin e tij.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...