Maduro nuk dëshiron “probleme” me Trumpin

16 Shkurt 2017 - 09:17      

Lideri socialit i Venezuelës, Nicolas Maduro, është shprehur se synimi i tij është shmangja e “konfrontimit” me presidentin amerikan, Donald Trump, raporton Arta Tv.

“Ne nuk duam të kemi probleme me presidentin Trump, dhe ai duhet ta dijë këtë. Trump duhet të tregohet syçelur dhe të mos i përsërisë gabimet e njëjta të cilat i kanë bërë George Bush dhe Barack Obama. Venezuela kërkon që respekti të mbizotërojë në marrëdhëniet me SHBA-në”, ka thënë ndër të tjera Maduro.

“Ftohja” e raporteve ndërmjet dy shteteve ka kulmuar edhe me ndalimin e transmetimit të televizionit “CNN” në gjuhën spanjolle, vendim të cilin qeveria e Venezuelës e mori pasi ata besojnë se ky televizion ka raportuar gabimisht për një hetim të lëshimit të vizave dhe pasaportave në Venezuelë.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...