Edhe Nikoliq kandidat për kryetar të Serbisë

15 Shkurt 2017 - 23:12      

Kryetari aktual i Serbisë Tomislav Nikoliq do të kandidojë për kryetar në zgjedhjet presidenciale të këtij vendi.

Këtë vendim e ka marrë përkundër vendimit ë partisë së tij, Partisë përparimtare serbe, që për kryetar të Serbisë të nominohet kryeministri aktual serb Aleksandar Vuçiq, njofton novostionline, transmeton Koha.net.

Ky portal serb shton se Nikoliq ka thënë se do të kandidojë gjatë kremtimit të 65 vjetorit të lindjes duke shtuar se është i vendosur t’i hyjë garës presidenciale që zhvillohet gjatë prillit.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...