Trump vlerëson miqësinë e veçantë amerikano - izraelite

15 Shkurt 2017 - 20:29      

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, përkrah kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, i cili theksoi sot se zgjidhja me dy shtete për t’i dhënë fund konfliktit izraelito-palestinez nuk ishte e vetmja rrugë e mundur për paqen.

Presidenti amerikan, Donald Trump përshëndeti lidhjet e forta mes SHBA-ve dhe Izraelit, gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu në Shtëpinë e Bardhë.

“Me këtë vizitë, SHBA-ja rikonfirmon edhe njëherë lidhjet e forta me aleatin tonë të çmueshëm, Izraelin”, deklaroi Trump.

“Partneriteti mes dy vendeve tona, ndërtuar në bazë të vlerave tona të përbashkëta do të çojë përpara kauzën e lirisë njerëzore, dinjitetit dhe paqes. Dy vendet tona do të vazhdojnë të rriten. Ne kemi histori të gjatë bashkëpunimi në luftën kundër terrorizmit dhe luftën kundër atyre që nuk bien dakord me vlerat njerëzore”, nënvizoi Trump.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...