Koreja e Veriut kundërshton autopsinë e gjysmë vëllait të diktatorit

15 Shkurt 2017 - 19:55      

Zyrtarët e Koresë së Veriut në Malajzi kanë protestuar kundër kryerjes së autopsisë së trupit të gjysmë vëllait të liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong Il, i cili vdiq në Kuala Lumpur.

Gjysmë vëllai i diktatorit ka humbur jetën të matën në rrethana të dyshuara, pasi dyshohet se ai është helmuar nga dy femra vrasëse, në aeroportin në Kuala Lump.

Koreja e Veriut ka kërkuar që t’u dërgohet turpi sa më shpejt, para se të bëhet obduksioni, por Malajzia ka refuzuar.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...