Një femër dyshohet për vdekjen e gjysmë-vëllait të diktatorit Kim Jong-un

15 Shkurt 2017 - 10:50      

Një femër nga Myanmari është arrestuar me dyshimin për vdekjen e gjysmë-vëllait të liderit të Koresë Veriore.

Autoritetet në Malajzi kanë arrestuar një femër nga Myanmari në lidhje me hetimet për vdekjen e Kim Jong Namit, ka raportuar agjencia e lajmeve Bernama në Malajzi.

Femra është arrestuar në një terminal të aeroportit të Kuala Lumpurit. Detaje tjera të këtij arrestimi nuk janë bërë të ditura.

Agjencitë e inteligjencës së Koresë Jugore dyshojnë se dy agjente të Koresë Veriore kanë vrarë gjysmë-vëllanë e diktatorit Kim Jong-un.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...