Pamukut nuk i botohet intervista, cilësohej kundër Erdogan

14 Shkurt 2017 - 19:42      

Fituesi i çmimit Nobel për Letërsi, Orhan Pamuk tha sot se e përditshmja turke "Hurriyet", nuk e botoi një intervistë me të, sepse kishte thënë se në referendum do të votojë kundër rritjes së kompetencave të Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

Pamuku dha një intervistë për gazetën e përditshme, në të cilën ai është pyetur në lidhje me referendumin dhe ai pohoi se do të votojë kundër, ndërsa për mos botim të intervistës ai është njoftuar vetëm se “intervista është refuzuar”.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...