Aleksandar Vuçiq, kandidat për kryetar të Serbisë

14 Shkurt 2017 - 17:44      

Kryesia e Partisë Përparimtare serbe (Srpska narodna partija – SNS) sonte njëzëri ka vendosur që kandidat i saj për kryetar të Serbisë të jetë kryetari i kësaj partie dhe kryeministri aktual se,që Aleksandar Vuçiq të jetë kandidat për kryetar të Serbisë, transmeton Koha.net.

Kështu ka thënë ministri serb i Punëve të Brendshme Nebojsha Stefanoviq, njofton tanjug.

Me këtë kandidim, kryetari aktual serb Tomislav NIkolqi e ka humbur mbështetjen partiake që të kandidojë edhe për një mandat në krye të shteti të Serbisë.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...