Mbi 680 të arrestuar në SHBA në operacione të autoriteteve imigruese

14 Shkurt 2017 - 09:56      

Pjesëtarë të autoriteteve imigruese amerikane arrestuan mbi 680 persona në operacionet e kaluara. Shtatëdhjetë e pesë prej tyre janë dënuar për krim, deklaroi dje ministri i Sigurisë së Brendshme i SHBA-së, John Kelli.

Ai theksoi se veprat kriminele të realizuar nga imigrantët ilegalë variojnë nga vrasje e deri në drejtim të automjetit nën ndikim të alkoolit.

Keli theksoi se operacionet janë rutinore dhe janë realizuar nga Shërbimi amerikan për kontroll imigrues dhe doganor.

Presidenti amerikan Donald Trump në konferencën për shtyp dje me kryeministrin kanadez Justin Tredau deklaroi se Qeveria "ka kryer punë të shkëlqyeshme me arrestimet e fundit të imigrantëve". 

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...