Tragjedi në Alpet franceze, orteku i merr jetën 4 personave

13 Shkurt 2017 - 15:55      

Sipas shërbimeve të shpëtimit, të paktën 4 persona kanë gjetur vdekjen ndërkohë që ishin duke qëndruar mbi një resort skish në Tigne, në alpet e Francës.

Të paktën nëntë persona janë nën dëborë pasi orteku kaloi në një pistë të resortit, që ndodhet pranë kufirit me italinë.

Skuadrat e shpëtimit arritën të nxirrnin dy prej tyre gjallë, ndërsa fati i tre të tjerëve ende nuk dihet.

Orteku mësohet të ishte 400 metra i gjerë dhe ndodhi në një lartësi prej 2100 metrash.

në vendngjarje kanë shkuar menjëherë dy helikopterë, përveç forcave të policisë dhe ekipet e kërkim-shpëtimit të zonës malore. 

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...