George H.W. Bush uron Trumpin

9 Nëntor 2016 - 17:10      

Ish-presidenti i Amerikës, George H.W. Bush, ka uruar presidentin e ri të SHBA-së, Donald Trump.

Edhe pse ai ishte shprehur haptas se do të votonte për kundërkandidaten Hillary Clinton, ish-presidenti amerikan ka uruar Trumpin duke shprehur dëshirën që Amerika të ecën përpara.

“Barbara dhe unë urojmë Trumpin. I urojmë fat në rrugën për ta çuar Amerikën përpara si presidenti jonë i ardhshëm”, ka shkruar ai në Twitter.

CNN raporton se Bush po ashtu ka thirrur në telefon Trumpin për ta uruar personalisht.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...