iPhone 8 me bateri më të fuqishme se iPhone 7

15 Shkurt 2017 - 09:26      

Apple do të bëjë disa ndryshime te iPhone 8 dhe 8 Plus. Këto pajisje raportohet se do të jenë modele tërësisht të ridizajnuara.

Sipas një raporti, iPhone me 4.7-inç do të vijë me bateri më të madhe sesa iPhone 7. Këtë e ka bërë të ditur analisti i njohur Ming-Chi Kuo.

iPhone 8 që pritet të vijë me ekran OLED, do të ketë baterinë 2,700 mAh, derisa iPhone 7 do të ketë baterinë 1960 mAh.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...