Facebook do të lansojë një aplikacion të pavarur për TV

14 Shkurt 2017 - 21:59      

Rrjeti social më i madh në botë, Facebook do të lansoië një aplikacion të pavarur për televizor shumë shpejtë, ka treguar kjo kompani, transmeton koha.net.

Ky aplikacion i ri do t’i lejojë përdoruesit e Facebook që të shikojnë videot e shoqërisë së tyre dhe të faqeve të pëlqyera nga ta në televizorët e tyre.

Facebook ka treguar se po ashtu do të sugjerojë video në bazë të atyre që ata shikojnë.
Mark Zuckerberg së fundi ka shpjeguar videot si një ‘mega-trend’ i ngjashëm me atë se si telefonat mobilë kanë kontribuar në rritjen e fitimeve të Facebook.

Dhe si duhet Facebook mendon se sa më shumë të bëjë që njerëzit të shikojnë video, aq më shumë do të shtyjnë rritjen e vlerës së kësaj kompanie, që tani është rreth 70 miliardë dollarë.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...