Aplikacioni që analizon ushqimin vetëm me një fotografi

14 Shkurt 2017 - 17:20      

Asistimi digjital po vazhdon të forcohet. Së fundmi, Sony ka punuar në një aplikacion që do të analizojë ushqimin dhe të tregojë çfarë po hani me vetëm një fotografi të shkrepur.

Aplikacioni i ri i Sonyt përmes fotografisë që ju i bëni ushqimit ju tregon menjëherë sa kalori shtoni dhe ju jep këshilla për dietën tuaj.

Aplikacioni, sipas kompanisë, është bërë me qëllim që të ndihmojë përdoruesit e Sonyt për një shëndet më të mirë.

Sony aplikacionin për analiza të ushqimit do ta lansojë fillimisht për Japoni.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...