Samsungu i shet ekrane kompanisë Apple për iPhone 8

14 Shkurt 2017 - 09:34      

Samsungu ka nënshkruar për marrëveshje të re në vlerë 4.3 miliardë dollarë me Apple-in për ta furnizuar kompaninë me ekrane OLED për iPhonët e ardhshëm, përfshirë edhe iPhone 8.

Më parë është raportuar se Samsungu ka nënshkruar kontratë me kompaninë amerikane për furnizim me 100 milionë ekrane OLED për pajisjet e ardhshme, por marrëveshja e re është kryesorja mes dy kompanive, transmeton Koha.net.

Apple ekranet OLED do t’i përdor në versionin e sivjetmë të iPhone 8 Plus me 5.5-inç dhe raportohet se ekranet OLED do t’i përdor në të gjithë iPhonët e ardhshëm.

Apple telefonin e ri iPhone 8 pritet ta lansojë në muajin shtator të këtij viti.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...