Samsungu pret sukses të Galaxy S8, rrit prodhimin

13 Shkurt 2017 - 17:33      

Samsungu raportohet se pret sukses të madh me dy telefonat e rinj, Galaxy S8 dhe S8 Plus, duke rritur për 40 për qind numrin e njësive të prodhuara në krahasim me modelin e shkuar S7.

Kompania kishte prodhuar fillimisht 12 milionë njësi të modelit S7 vitin e shkuar, por sivjet synon të shtojë numrin e njësive të prodhuara për 40 për qind. Në total kompania pret të shesë 60 milionë njësi.

Kjo është rritje e konsiderueshme bazuar në 48 milionë njësitë e shitura të modelit të kaluar dhe 45 milionë njësitë e shitura të Galaxy S6.

Sipas “The Bell”, kompania po provon të rrisë numrin e njësive të prodhuara që të shmangë humbjet nga dështimi i Galaxy Note 7.

Samsung Galaxy S8, në dy versione të madhësisës, pritet të debutojë në fund të muajit mars.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...