iPhone 8 me mbushës Wi-Fi

10 Shkurt 2017 - 17:46      

Apple është raportuar se sivjet do të lansojë tri versione të iPhone 8 dhe sipas KGI Securities, të tri modelet do të jenë me mbushës “wireless”.

Apple do të lansojë modelet me ekrane 4.7 dhe dy tjerat me 5.5-inç. Njëri nga iPhone 8 Plus do të ketë ekran OLED.

Teknologjia e mbushjes Wi-Fi, sipas analistit Ming-Chi Kuo, shkakton temperaturë të brendshme te iPhonët dhe Apple do të përdorë modulin 3D Touch dhe disa veçori tjera për ta ftohur pajisjen.

Apple së bashku me telefonat e rinj në muajin shtator do të lansojë edhe sistemin e ri operativ iOS 11.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...