LG lanson orët e reja

9 Shkurt 2017 - 10:34      

LG është kompania e parë që ka lansuar pajisjet e para me sistemin e ri operativ Android Wear 2.0.

Kompania e njohur ka lansuar orët e mençura LG Watch Style dhe Watch Sport.

Ora e parë ka ekranin 1.2-inç P-OLED me rezolucion 360x360 pixels. Kjo orë operon me procesorin Snapdragon Wear 2100 dhe vjen me 512 megabajt RAM e 4 gigabajt memorie të brendshme. Ora ka baterinë 240 mAh. Ora do të ketë tri opsione të ngjyrave.

LG Watch Sport ka ekranin më të madh prej 1.38 inç P-OLED, me rezolucion 480x480 pixels. Ka 4 gigabajt memorie të brendshme dhe 768 mebagajt RAM.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...