Shpërthimi i baterisë shkakton zjarr në fabrikën e Samsungut

8 Shkurt 2017 - 21:31      

Samsungu vazhdon të ketë probleme me bateritë.

Reuters raporton se një zjarr i vogël kishte shpërthyer në fabrikën furnizuese për bateri, Samsung SDI, në qytetin verior kinez Tianjin, transmeton Koha.net. Zjarri është shkaktuar nga të metat e baterisë, në një pjesë që përdoret për përpunimin e mbeturinave.

Për të shuar zjarrin u detyruan të intervenojnë 110 zjarrfikës dhe 19 kamionë. Nga ky shpërthim nuk ka pasur viktima apo ndonjë ndikim të rëndësishëm në fabrikë, edhe pse ishte thirrur departamenti për lokalizimin e zjarrit, ka thënë një zëdhënës i Samsung SDI.

Fabrika Samsung SDI gjithashtu ka punuar edhe bateritë për Galaxy Note 7, i cili ishte tërhequr nga tregu pas problemeve me shpërthimin e baterisë.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...