iPhone 8 dhe 9 mund të mos dalin kurrë!

8 Shkurt 2017 - 17:52      

Për të festuar ditëlindjen e 10 të iPhone, Apple pa asnjë dyshim do të zbulojë disa pajisje të reja me ndryshime të mëdha, dhe ndryshimet e mëdha të reja, si duket, kërkojnë edhe një emër të ri.

Sipas një raportimi nga Express Online i Britanisë, iPhone i ardhshëm mund të mos thirret iPhone 7s apo iPhone 8 e 9, ashtu siç pritet.

Ata sugjerojnë se Apple do të emërtojnë modelin e ri iPhone X, transmeton koha.net.
Shefi i Apple, Tim Cook ka thënë se “gjëra të mrekullueshme janë duke u prodhuar”.

Ky iPhone i ri thuhet se do të ketë dy ekrane OLED dhe do të jetë i gjithi i bërë nga qelqi, dy kamera nga pas, e shumë gjëra të tjera, por deri tani ende nuk ka asgjë të konfirmuar.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...