Telefonat e rinj të Samsungut prezantohen në Prishtinë

8 Shkurt 2017 - 11:45      

Telefonat e rinj Galaxy A3 dhe A5 janë prezantuar në Prishtinë.

Një muaj pas lansimit zyrtar nga Samsungu, këta telefona janë prezantuar së bashku me orën e re të mençur.

Gjatë prezantimit të këtyre dy smartfonëve të rinj të Samsungut është treguar edhe se sa do të jetë çmimi i tyre në Kosovë.

Samsungu zyrtarisht këta dy telefona në Europë i prezantoi në janar me çmime 329 euro A3 ndërsa A5 kushton 429 euro.

Përfaqësues të kompanisë në Samsung gjatë prezantimit në Prishtinë kanë thënë se çmimet e këtyre telefonave në Kosovë do të jenë 380 euro, ndërsa Galaxy A5 me çmim prej 480 euro, raporton Koha.net.

Ngritja e çmimit në Kosovë është bërë shkaku i doganës që aplikon shteti i Kosovës.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...