Asus lanson smartfonin e ri

8 Shkurt 2017 - 09:41      

Ashtu siç është caktuar, kompani e njohur e teknologjisë Asus ka lansuar smartfonin e ri Zenfone 3s Max.

Me çmim prej rreth 220 dollarë, smartfoni i ri tashmë është në dispozicion për shitje në Indi, raporton GSM Arena.

Vëmendje të veçantë te ky smartfon tërheqë bateria e tij e madhe prej 5 mijë mAh, transmeton Koha.net. Ndër specifikat tjera të rëndësishme të Zenfone 3s Max përfshihen procesori MediaTek MT6750 SoC, ekran 5.2-inç HD, 3 GB RAM memorie/ 32 GB memorie të brendshme, si dhe kamerën kryesore prej 13 megapiskelë dhe atë të përparme prej 8 megapikselë.

Asus Zenfone 3s Max punon me sistemin operativ Android 7.0 Nougat, vjen me sensor për gishtërinj, si dhe në dispozicion është me ngjyrë të zezë dhe ari.

© KOHA

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...