Zbulohen pamje mahnitëse të kompleksit të Apple si “anije kozmike” [video]

7 Shkurt 2017 - 22:46      

Para vdekjës së tij në 2011, krijuesi i Apple, Steve Jobs kishte filluar krijimin e një ndërtese që cilësohet se më mahnitësja e të gjitha kohërave në formë të rrumbullakët në Cupertion të Kalifornisë, transmeton koha.net.

Tani zbulohet se ndërtesa super e madhe e Apple, që ka kushtuar mbi 5 miliardë dollarë, Campus 2, është shumë afër përfundimit.
Pamje nga droni zbulojnë edhe ‘vëmendjen e madhe në detaje’ që Apple i ka kushtuar të kësaj ndërtese, transmeton koha.net.

Super ndërtesa e Apple ka mbi 260 mijë metra katrorë, ndërsa shpresohet se kjo ndërtesë do të përfundojë së ndërtuari deri në verë të këtij viti, 2017.

Sipas Silico Valley, në këtë ndërtesë do të punojnë 13 mijë njerëz të Apple, ndërsa do të ketë edhe pista për vrapim dhe shtigje të çiklizmit si dhe mbi 1 mijë biçikleta do të përdoren gjatë gjithë kohës nga stafi për të bërë rrugën e tyre.

 

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...