Supermarketi Amazon Go me vetëm tre punëtorë [video]

7 Shkurt 2017 - 20:46      

Në dhjetor të vitit të kaluar Amazon ka prezantuar supermarketin e ri të quajtur Amazon Go.

Ideja për këtë supermarket është se konsumatorët vetëm duhet të hyjnë dhe të marrin gjërat që dëshirojnë, pastaj Amazon i faturon atyre për gjërat që ata kanë marrë nga dyqani.

Amazon tashmë ka në pronësi dyqane të tilla në SHBA, transmeton koha.net.

Sipas një raportimi të ri, Amazon do të mund të vë në funksion Amazon GO me vetëm tre punëtorë në dyqan të vogël, ndërsa ata të mëdhenjtë me vetëm 10 punëtorë.

Deri tani nuk dihet se kur Amazon do të lansojë këtë super markete për të gjithë, ndërsa se si do të jetë, e kanë shpjeguar në një video, që mund ta shikoni më poshtë.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...