PS4 mundëson ruajtjen e lojërave në memorie të jashtme

4 Shkurt 2017 - 14:59      

Njëri prej dallimeve më të mëdha mes Xbox One dhe Playstation 4 ishte mundësia e përdorimit të memories së jashtme.

Vendosja e një memorie të jashtme siç është hard disku ose USB-të u kanë mundësuar përdoruesve që të shkarkojnë dhe ruajnë lojërat në Xbox One. Këtë mundësi deri sot nuk e kishte PS4.

Gjiganti i videolojrave ka vendosur që në përditësimin e ri 4.50 të vë opsionin e shkarkimit dhe ruajtjes së videolojrave nëpër memorie të jashtme.

“Me këtë përditësim, ju keni mundësi që të ruani përmbajtjen në një HDD të jashtëm. Vetëm futeni USB 3.0 HDD në PS4 dhe ju do të keni hapësirë në konzolë”, ka thënë John Koller, zëvendëspresident i marketingut te Play Station.

“Konzola mund të përballojë HDD deri në 8 terabajt. Ju mund të shkarkoni dhe instaloni aplikacione direkt në memorien tuaj të jashtme. Kjo mund të bëhet shumë lehtë në menynë ‘settings’”, ka shtuar ai.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...