GoPro këtë vit do të sjellë Hero 6

3 Shkurt 2017 - 21:58      

GoPro është duke kaluar një periudhë të vështirë kohëve të fundit, kjo pasi droni i saj i parë, Karma, i lansuar në shtator të vitit të kaluar nuk kishte pasur sukses, dhe një muaj më pas ishte detyruar të tërheqë 2.500 njësi nga tregu, transmeton Koha.net.

Kjo është një humbje prej 116 milionë dollarë, sipas raportit të fundit, shkruan GSMArena.

Por, kjo pritet të ndryshojë me lansimin e kamerës së re Hero 6, për të cilën drejtori i kompanisë Nicholas Ëoodman ka konfirmuar se do të lansohet më 2017.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...