Lansohet Samsung Galaxy C9 Pro, vjen me 6 GB RAM

18 Janar 2017 - 10:09      

Gjiganti Samsung ka lansuar smartfonin e ri të shumëpërfolur Galaxy C9 Pro në Indi.

Ky smartfon i ri kushton rreth 543 dollarë dhe do të jetë në dispozicion në gjysmën e dytë të muajit shkurt, ndërsa paraporositë do të fillojnë nga 27 janari, transmeton Koha.net.

Galaxy C9 Pro vjen me ekran 6.0-inç Super AMOLED me rezolucion prej 1920 x 1080 pikselë, procesor Snapdragon 653, 6 gigabajt RAM memorie dhe 64 gigabajt memorie të brendshme me mundësi zgjerimi, si dhe me baterinë prej 4 mijë mAh.

Gjithashtu, ky smartfon i ri vjen me kamerën kryesore dhe atë të përparme prej 16 megapikselë, altoparlantët stereo, hapësirë për dy SIM kartela, si dhe me portin USB-C.

C9 Pro do të punojë me sistemin operativ Android 6.0 dhe do të jetë në dispozicion me ngjyrë ari dhe të zezë.

© KOHA

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...