A6 i ri vjen pas modeleve A8 e A7

13 Shkurt 2017 - 20:37      

Pas fotografimit të modelit të ri A8 dhe A7, koha ka ardhur për spiunimin e modelit më të ri Audi A6.

Gjenerata e ardhshme e modelit A8 pritet të vijë sivjet me një dizajn të ri dhe më pas do të ndiqet nga një A7 Sportsback dhe nga një model i ri A6.

Pavarësisht kamuflimit të rëndë, vërehen dallimet nga modelet dhe në rastin e modelit A6 shihet dallimi në drita dhe se pasqyrat anësore janë më të ulëta.

Modeli A8 do të dalë në shtator në Frankfurt Motor Show, ndërsa modelet A7 dhe A6 do të zyrtarizohen vitin e ardhshëm.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...