Porsche Cayman GT4 RS i ri në vitin 2018?

13 Shkurt 2017 - 16:49      

Porsche prezantoi modelin Cayman GT4 në shkurt të 2015-s dhe një muaj më vonë nisën raportimet për një version RS.

Andreas Preuninger, shefi i divizionit GT të kompanisë, mohoi spekulimet, por nuk i shoi ato përgjithmonë duke thënë “kurrë mos thuaj kurrë”.

Kjo deklaratë pritet të marrë fund së shpejti pasi që një model GT4 RS pritet të vijë në vitin 2018. Modeli do të ketë motor 4.0-litërsh.

Lajmi ishte “konfirmuar” prej një faqeje të kompanisë në Instagram, por postimi ishte fshirë menjëherë. Megjithatë, “CarAdvice” siguroi postimin.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...