Minibusi i veçantë për mjeshtërit [foto]

11 Shkurt 2017 - 21:18      

Secili mjeshtër i veturave ka një kuti mjetesh të veten, por fantastike do të ishte nëse ata do të kishin një të tillë të paketuar brenda një minibusi të Mercedesit.

E pikërisht këtë e ofron kompania RENNtech, e cila modelin Vito të Mercedesit ka shndërruar në atë mënyrë që të duket sikur një kuti klasike mjetesh, transmeton Koha.net.

Ky Vito ka motor benzinë 2.0-litër Turbo me kapacitet prej 211 kuajfuqi, në kombinim me marshin automatik me shtatë shpejtësi, i cili premierën e ka mbajtur në panairin e veturave në Chicago.

Gjithashtu, kjo kuti mjetesh fantastike shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë e arrin për rreth 9 sekonda.

© KOHA

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...