Kështu duket modeli i ardhshëm i Lambos

9 Shkurt 2017 - 16:57      

Modeli i ri dhe i veçantë i Lamborghinit, Urus, raportohet të jetë fotografuar gjatë testimeve në Danimarkë.

Sipas disa fotografive të reja, versioni që po testohet ka ngjashmëri të mëdha me atë që është paralajmëruar.

Lamborghini ka konfirmuar më herët gjatë javës se modeli i parë SUV i kompanisë do të nisë të prodhohet nga muaji prill, ndërsa, sipas Motor1, ai do të debutojë gjatë atij muaji në Auto Shanghai.

Urus do të ketë motor biturbo 4.0-litërsh V8, ndërsa më vonë do të vijë edhe një version hibrid.

Në vitin e parë pritet të prodhohen 3500 njësi.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...