Bugatti Chiron i ri 2017 me 1,479 kuaj fuqi [foto/video]

9 Shkurt 2017 - 11:22      

Bugatti është duke ndërtuar zëvendësimin e Veyron, të quajtur Chiron për dorëzimin e veturave të para te blerësit, derisa ka zbuluar se secila veturë merr gjashtë muaj kohë për t’u ndërtuar, transmeton koha.net.

Bugatti Chiron do të prodhohen vetëm 50 ekzemplarë, ndërsa një kushton 2.2 milionë euro, e ka 1,479 kuaj fuqi dhe është i ndërtuar për të thyer rekordin e shpejtësisë maksimale të Veyron Super Sport, i cili është 431 kilometra në orë, transmeton koha.net.

Chiron 2017 planifikohet që të ndërtohen 70 vetura në vit.
Motorin do ta ketë 8.0 litërsh quad-turbo W16 i cili prodhon 1,479 kuaj fuqi, ndërsa nga 500 ekzemplarët tashmë 200 janë shitur ende pa u prodhuar.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...