Citroen prezanton konceptin e ri [foto/video]

7 Shkurt 2017 - 15:29      

Kompania e njohur Citroen sot ka prezantuar konceptin e saj më të ri, C-Aircross Concept. Ky koncept vjen me një identitet të fortë që paraqet vizionin e ri të SUV-it kompakt dhe demonstron aftësinë e Citroenit.

Forma unike e këtij koncepti thekson qëndrimin dinamik të një SUV-i, linjat e aerodinamikës me ngjyra që tërheqin vëmendjen, transmeton Koha.net. Kabina e C-Aircross Concept me elemente moderne dhe e pajisur me teknologjinë e avancuar, e cila shoferit ia lehtëson vozitjen, paraqet një hap të ri në zhvillimin e programit Citroen Advanced Comfort ®.

Premiera botërore e C-Aircross Concept, me të cilën Citroen njofton globalisht hyrjen në segmentin e SUV-ëve kompakt, do të mbahet më 7 mars në panairin e veturave në Gjenevë.

Citroen, po ashtu, botës ia ka paraqitur një koncept të fuqishëm. Koncepti C-Aircross, vizion i SUV-ëve kompakt të Citroenit, paraqet një fazë të re të strategjisë së prodhimit. Identiteti i këtij koncepti bazohet në modeli e ri C3.

Për më tepër shikoni fotografitë dhe videon më poshtë se si do të duket koncepti i ri C-Aircross.

© KOHA

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...