Toyota Yaris 2017 me motor dhe teknologji të re

7 Shkurt 2017 - 14:51      

Toyota ka publikuar fotografitë zyrtare të modelit Yaris 2017 dhe në bazë të detajeve, vetura e re do të ketë pamje, teknologji dhe motor të ri.

Sa i përket stilit, Yaris 2017 ka rifreskuar pamjen e jashtme, duke e bërë veturën më sportive dhe më të gjerë. Ridizajnim ka bërë edhe përpara, me drita më të mprehta dhe mbrojtëse më të zgjeruar.

Në kabinë ka ngjyra të reja të cilat janë të kombinuara mirë me instrument tabelën që tani posedon një ekran 4.2 inç.

Sa i përket motorit, Toyota ka njoftuar se modeli i ri do të ketë motor benzinë 1.5-litra me katër cilindra. Me këtë motor më të madh, Toyota premton fuqi dhe performanca më të mira, por gjithashtu e ka bërë veturën më ekonomike dhe liron më pak Dyoksid karboni.

Vetura ka 110 kuajfuqi dhe do të jetë 0.8 sekonda më shpejtë sesa modeli i tanishëm. Çmimi i këtij modeli ende nuk është bërë i ditur.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...