Gjenerata e ardhshme e Porsche 911 Coupe dhe Kabriolet spiunohet gjatë testimit [foto]

3 Shkurt 2017 - 10:04      

Gjenerata e ardhshme e Porsche 911, si Coupe ashtu edhe Kabriolet, është fotografuar gjatë testimit në Nurburgring të Gjermanisë, por prodhimi i tij mund të marrë edhe disa vite, transmeton koha.net.

Nga këto fotografi është e vështirë që të vërehen tiparet e reja në dizajnë, pasi është në trupin e veturës paraprake, por mund të vërehet sistemi i ri i shkarkimit të gazrave dhe duket se do të jetë më i gjerë, duke ofruar më shumë stabilitet gjatë vozitjes.

Më shumë ende nuk është zbuluar për këtë model të ri të Porsches, por shihet se kur të përfundojë do të jetë një super veturë sportive.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...