Alfa Romeo së shpejti prezanton versionin e ri të Giulias

2 Shkurt 2017 - 21:10      

Kompania Alfa Romeo shumë shpejt pritet të prezantojë një version të ri të modelit Giulia.

Sipas “Motoring”, kompania planifikon të lansojë versionin Coupe gjatë muajit mars në Geneva Motor Show.

Modeli i ri pritet të rivalizojë Serinë 4 të BMW-së, Mercedes-Benz C-Class Coupen dhe Audi A5 Coupe.

Modeli do të ketë motor 2.9-litërsh V6 me 505 kuajfuqi dhe do të arrijë përshpejtimin prej 0 në 100 kilometra për orë për vetëm 3.8 sekonda.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...