Mercedes-AMG ka gati modelin me 600 kuajfuqi

2 Shkurt 2017 - 11:24      

Versioni Estate i Mercedes-AMG E 63 pritet të dalë në shitje në muajin prill pasi debutimit që do të bëjë në panairin e veturave që u mbajt në Gjenevë.

E 63 Estate do të prezantohet në Gjenevë në fillim të muajit mars dhe në treg do të dal me versionin 4MATIC+all-wheel-drive. Ky model pritet të ketë edhe versionin “S”.

Mercedesi i ri do të ketë motorin 4.0-litra twin-turbo V8 që në versionin standard do të prodhojë 563 kuajfuqi ndërsa në versionin “S” do të ketë 604 kuajfuqi. Me motorin e ri, E 63 Estate do të jetë më i fuqishëm sesa paraardhësi i tij dhe fal uljes së peshës dhe teknologjisë për deaktivizimin e cilindrave ky model do të jetë më efecient.

Modeli standard shpejtësinë maksimale 250 kmh ndërsa versioni AMG do të ketë 290 kmh.

Çmimi dhe detajet tjera të kësaj veture do të bëhen të ditura gjatë prezantimit në Gjenevë.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...