“Pa kufi” mbledh 24 artistë në koloninë e Luginës së Preshevës

14 Gusht 2014 - 17:08      

“Pa kufi” është titulli nën të cilin po organizohet edicioni i parë i një kolonie artistike nën organizimin e Galerisë “Qahili”.

Objektivi kryesor i këtij projekti është promovimi i bashkëpunimit në mes të artistëve të trojeve ku jetojnë shqiptarët, njëkohësisht të fus artin në jetën e përditshme të qytetarëve si dhe integrimin e shoqërisë së luginës në pjesën tjetër shqiptare dhe më gjerë që mos të ndjehen të harruar.
Në këtë aktivitet kulturor marrin pjesë 24 artistë nga të gjitha trevat shqiptare, ndërsa me 22 gusht 2014, ne ora 17:00, ata do të paraqesin artin e krijuar në një ekspozitë që do të mbahet, përcjell koha.net.
Ky manifestim po mbahet me përkrahjen e Ministrisë së Diasporës.

© KOHA.net

 

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...