Nesërmbrëma ‘Shota’ me koncert për Ditën e Pavarësisë së Kosovës

16 Shkurt 2017 - 09:24      

Prishtinë, 16 shkurt - Ansambli i Këngëve dhe Valleve “Shota”, do të shfaq një koncert në kuadër të Ditës së Pavarësisë së Kosovës.

Koncerti do të jetë shumë i pasur me këngë e valle dhe do të jetë nën udhëheqjen artistike të Ylber Asllanaj. Koncerti festiv do të mbahet në sallën e Teatrit Kombëtarë të Kosovës, me datë 17 shkurt dhe fillon në ora 20:15.

Pjesë e programit do të jenë “Vallja e Oshtimës”, me koregraf Besim Jazexhiu, “Vallja Shote Galica”me koreograf Fehmi Shaqiri, “Vallja e Librazhdit”me koreograf Gjergj Prevazi, “Vallja festive”me koreograf Fehmi Shaqiri, si dhe do të interpretojnë këngët “Mora fjalë”, interpretuar nga Saranda Alija, “Moj Shqipni mos thuj marova”, interpreton Riza Bytyçi, “Këngë për Agim Ramadanin”, interpreton Mirvete Bajrami-Haziri, etj.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...