Në botën artistike të piktorit Suad Rama

13 Shkurt 2017 - 21:52      

“Unë dua të shprehem, të shpreh atë që e ndjejë brenda”, kështu thotë pos tjerash piktori Suad Rama, i cili vjen sonte në një material të “Express Arte” për të rrëfyer për rrugëtimin e tij në këtë fushë, e për të cilin thotë se nuk ka qenë i lehtë.

Çfarë e dallon punën e tij? Cilat janë disa nga pikturat më të suksesshme? Çfarë planesh ka për të ardhemn? Për këto dhe të tjera flet Suadi në videon në vazhdim nga minuta e 19:30.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...