Dorian Koçi drejtori i ri i Muzeut Historik Kombëtar të Tiranës

13 Shkurt 2017 - 15:50      

Dorian Koçi do të jetë drejtori i ri i Muzeut Historik Kombëtar të Tiranës. Ai vjen në këtë detyrë pas shkarkimit të Melsi Labit një javë më parë, bën të ditur Shqip.

Koçi ka mbajtur detyrën e nëndrejtorit të Muzeut. Ai është i njohur si studiues dhe njohës i mirë i historisë, kontribues në media me një sërë shkrimesh. Ai është autor i një sërë librash ku spikat studimi i tij mbi figurën e Ali Pashë Tepelenës. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...