Foto: Reuters

“La La Land” fiton çmimin e filmit më të mirë në BAFTA

12 Shkurt 2017 - 23:05      

Mjuzikli “La La Land” ka fituar çmimin kryesor të Britanisë të dielën.

Filmi mori çmimin për filmin më të mirë, ndërsa aktorët e po këtij filmi, Emma Stone dhe Damien Chazelle, morën çmimet për aktoren më të mirë respektivisht regjisorin më të mirë, transmeton Koha.net.

Në total, mjuzikli fitoi pesë çmime duke e bërë atë pretendentin kryesor për të fituar edhe në Oscar, ceremoni e cila do të mbahet më vonë gjatë këtij muaji.

Në BAFTA, “La La Land” fitoi edhe çmimet për kinematografi dhe për muzikë origjinale.  

Këta janë disa prej fituesve në BAFTA 2017:

Filmi më i mirë: “La La Land”

Regjisori më i mirë: Damien Chazelle i “La La Land”

Filmi më i mirë britanik: “I, Daniel Blake”

Aktori me rol dytësor: Dev Patel, “Lion”

Aktorja me rol dytësor: Viola Davis, “Fences”

Aktori më i mirë: Casey Affleck, “Manchester by the Sea”

Aktorja më e mirë: Emma Stone, “La La Land”

Skenari origjinal: “Manchester By The Sea”

Skenari i përshtatur: “Lion”

Filmi më i mirë i shkurtër britanik: “Home”

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...