Negociohet digjitalizimi i dorëshkrimeve të BKK “Pjetër Bogdani”

10 Shkurt 2017 - 12:54      

Negocimi për digjitalizimin e dorëshkrimeve të Bibliotekës Kombëtare të Kosovës në kuadër të projektit “Rigjenerimi i Trashëgimisë Kulturore në Ballkan” është realizuar me delegacionin e ekspertëve turq të dorëshkrimeve, të cilët kanë ardhur nga Stambolli, shkruan KultPlus.

Delegacioni i ekspertëve turq të dorëshkrimeve, të ardhur nga Stambolli, kanë vizituar Bibliotekën Kombëtare të Kosovës "Pjetër Bogdani".

Mbledhja kishte për synim negocimin e çështjes së digjitalizimit të dorëshkrimeve të Bibliotekës Kombëtare të Kosovës në kuadër të projektit “Rigjenerimi i Trashëgimisë Kulturore në Ballkan” .

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...