Pas “La Traviata”, Besa Llugiqi gati për role të tjera të rëndësishme operistike

7 Shkurt 2017 - 13:11      

Njëra nga sopranot e njohura të vendit, me zërin impresiv të saj është duke i fituar që t’i interpretojë rolet kryesore të disa veprave unike në shfaqjet operistike.

Është fjala për sopranon Besa Llugiqi, e cila së fundi pati sukses me rolin e saj në operën “La Traviata” në Bullgari.

Llugiqi vjen në një rrëfim për emisionin “Express” të KTV-së, me ç’rast tregon se a i është përmbushur gjysma e ëndrrës, ku në mungesë të Sallës së Operës në vendlindje, po e zhvillon karrierën në një vend të Evropës Juglindore.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...